10-1-2013 Team New Jersey Showcase

16th Annual
Team New Jersey Fall College Showcase
October 11-13, 2013
5 game guarantee
Edison Angels & Bridgewater Softball Complex’s

Attending Teams (update 9/26)

Game Schedules
Edison(as of 10/1)
Bridgewater

1. CA American PAatime Garcia
2. CA San Diego Renegades Mena – Adam Mena
3. CA California Team Primus – Jon Barber
4. CN Brampton Blazers – Alan Spohn
5. CT Charmers Gold – Neil Swanchak
6. FL Lady Gators Gold Flannery – Link Flannery
7. FL Central Florida Stingrays – Mark Tamanini
8. MA EC Firecrackers – Tom Constantin / Jim Hardy
9. MA Polar Crush Gold – Phil McElory
10. MD Severna Park Hornets – Thad Toal
11. MN Renegades Gold – Nathaniel (Nat) Wagner
12. NC Carolina Cardinals McHone – Rick McHone
13. NC Carolina Cardinals McKinney – Ben McKinney
14. NC Challengers Renzi – Adam Renzi
15. NC Lady Lightning Team Miken – John Corn
16. NC Lady Lightning Elite 16U – John Corn
17. NJ Jersey Inferno Gold Meister – Don Meister
18. NJ Jersey Inferno Elite – Gary Newborn
19. NJ Jersey Intensity KOD – Kevin O’Donnell
20. NJ Jersey Intensity Gold – Christina Rodriguez
21. NJ Jersey Intensity 16U – Eileen Hannigan
22. NJ Cheetahs Gold – Dave Dominici
23. NJ Cheetahs Platinum – Robinson
24. NJ Nightmare Gold Wheeler – Dave Wheeler
25. NJ Nightmare 16U – Bill Giampolo
26. NJ Morris County Belles Premier Gold – Don Keimel
27. NJ Morris County Belles Elite – Barbara Reynolds
28. NJ New Jersey Gators – John Biasi
29. NJ Witches Gold – Shawn Allen
30. NJ Jersey Outlaws Gold – Chris Scott / Anthony Manto
31. NJ Jersey Flames Elite Gold – John Schaffer
32. NJ North Jersey Rocks – Daryl Reigel
33. NJ Jersey Pride Easton – Rob Stern/Anthony Larezza
34. NJ Venom – Anthony Coladonato
35. NJ Venom 16U – Anthony Benish
36. NJ Rampage Gold – Nick DeGennaro
37. NJ East Coast Elite – Ken Fry
38. NJ Insanity – Eli Fernandez
39. NM Sundancers – Paul Kohman
40. NM Sundancers 16U – Jay Young
41. NY Team Long Island Gold – Nick Galati
42. NY Team LI /Top Prospects 16U – Angel Mangual
43. NY Conklin Raiders Gold – Dale Cook
44. NY Frozen Ropes Force Gold – Tony Abbatine
45. NY Hudson Valley Hurricanes – Kristin Sullivan
46. OH Ohio Outlaws Gold – Dave Blashinsky
47. PA Chaos Gold – Joe Spina
48. PA Chaos Showcase – Brian Dudley
49. PA Lower South Liberty Gold – Dan Santelli / Ed Brabazon
50. PA Newtown Rock Gold Garvey – Joe Garvey
51. PA Newtown Rock Showcase – Joe Amendolara
52. PA Krunch Gold – Steve Mumma
53. PA Razorbacks – Jere Flick
54. PA Pennsbury Gems – Les Venella
55. PA Pittsburgh Power Gold – RJ Matetic
56. RI Rhode Island Thunder Gold – Dave Lotti
57. RI Rhode Island Thunder Elite – Joe Wilson
58. SC Carolina Elite – Tony Genovese
59. TX Texas Storm Wymer – Joe Wymer
60. TX Texas Storm – Kelly Clark
61. TX Houston Power Gold Glowacz
62. VA Virginia Legends – Barry Paul / James Spencer
63. VA Vienna Stars Gold – Tony Rollins
64. VA Vienna Stars 16U Premier – Dennis Wince
65. VA Glory Gold – Suzy Willemssen
66. VA Shamrocks Gold – Jim Metcalf
67. VA Shamrocks 16U – Joe Giaquinto
68. MD Bayside Blues – Brian Clemons
69. WV Tri-State Thunder – Missy Cutchall


(as of 10/1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *